artykulydzieciece.pl

Blog tematyczny o parentingu, dzieciach i turystyce.

Warszawa, jako stolica Polski, pełna jest niezwykłych miejsc i atrakcji dla dzieci. Bez względu na ich zainteresowania, na pewno znajdą coś interesującego do zobaczenia i zrobienia. Poniżej przedstawiamy ogólny przegląd ciekawych miejsc oraz atrakcji dla najmłodszych mieszkańców i turystów odwiedzających stolicę.

  • Atrakcje Warszawy w skrócie
  • Ciekawy koncert muzyki filmowej dla dzieci i rodziców
  • Spędź czas aktywnie w Pijalni Czekolady
  • Świat z klocków LEGO
  • Atrakcje dla dzieci w Warszawie – Garden of Lights
  • Spektakl w Bohema House Teatr Ekologiczny dla dzieci
  • Odkryj niebo Kopernika w Centrum Nauki Kopernik!

Atrakcje Warszawy w skrócie

Warszawa oferuje szeroki wybór atrakcji dla dzieci, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Liczne muzea, teatry, parki oraz specjalne miejsca zaprojektowane z myślą o najmłodszych gwarantują pełen wachlarz atrakcji. Najmłodsi mogą skorzystać z placów zabaw, parków trampolin czy interaktywnych wystaw, natomiast starszym dzieciom z pewnością przypadną do gustu teatralne spektakle oraz warsztaty tematyczne. Weekend w Warszawie może być dobrą okazją do spędzenia czasu z dziećmi. Wśród popularnych atrakcji dla dzieci w Warszawie znajduje się wiele unikalnych miejsc, takich jak Muzeum Kolei Wąskotorowej, Łazienki Królewskie, warszawskie ZOO, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Techniki czy Muzeum Ewolucji. Dzięki nim dzieci mają okazję zarówno dobrze się bawić, jak i zdobywać nową wiedzę. 

Ciekawy koncert muzyki filmowej dla dzieci i rodziców

W dniu 13 kwietnia 2024 r. w warszawskiej hali Torwar odbędzie się wyjątkowy Koncert Muzyki Filmowej. Specjalnie dla młodej publiczności Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie i Chór Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora przygotują niezapomniane wykonanie utworów z takich filmów jak „Król lew”, „Jak wytresować smoka”, „Harry Potter”, „Kung Fu Panda”, „Kraina lodu”, „Madagaskar” i wielu innych. Solistką będzie Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska.

Podczas koncertu orkiestra i chór wykonają utwory na żywo, będące ścieżkami dźwiękowymi do filmów. Całość będzie ilustrowana fragmentami filmowymi oraz znanymi scenami z produkcji kinowych. Ten niezwykły koncert ma na celu wprowadzenie najmłodszych w świat muzyki symfonicznej w atrakcyjny sposób, obiecując niezapomniane muzyczne doznania. Dla rodziców stanowi również okazję do powrotu do magicznego świata ich dzieciństwa.

Repertuar koncertu obejmie dzieła uzdolnionych kompozytorów, takich jak Hans Zimmer, John Williams, John Powell, Alan Menken, Stephen Schwartz i Alan Silvestri, zdobywców prestiżowych nagród na całym świecie. Wydarzenie to będzie także doskonałą szansą dla najmłodszych, aby rozwijać swoje umiejętności muzyczne. W finale koncertu wszyscy będą mogli dołączyć do orkiestry, pod batutą dyrygenta, i wspólnie wykonać utwór z filmu „Madagaskar”! Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość przyniesienia swoich ulubionych instrumentów lub elementów perkusyjnych, takich jak tamburyny, grzechotki, bongosy, bębenki czy nawet dwie patyki, bo przecież wszystko może służyć do tworzenia dźwięku.

Spędź czas aktywnie w Pijalni Czekolady

Pijalnia Czekolady to fantastyczne miejsce, gdzie organizowane są warsztaty dla najmłodszych. Podczas tych wyjątkowych zajęć dzieci nie tylko delektują się przepysznymi deserami, ale także zgłębiają tajniki tworzenia czekoladowych smakołyków. W trakcie warsztatów w Pijalni Czekolady E.Wedel można odkryć skąd pochodzi czekolada. Na warsztatach można prześledzić cały proces produkcji czekolady, począwszy od ziaren kakaowca, przez etapy ich przetwarzania, rozpuszczania czekolady, formowania jej kształtu, aż po uzyskanie gotowych smakołyków. Po dawce słodkiej wiedzy nadejdzie czas na praktyczną część warsztatów, w trakcie której dzieci będą miały nauczyć się dekorować czekoladą i bawić się niezwykłą czeko-ciastoliną! To unikalna atrakcja, umożliwiająca najmłodszym rozwijanie wyobraźni dzięki jadalnej bazie. Animatorzy zaś pokażą, jak formować z niej malutkie figurki. Na zakończenie każde z małych cukierników otrzyma dyplom potwierdzający udział w zajęciach, który z dumą zabierze ze sobą. A więcej informacji pod emailem – [email protected].

Świat z klocków LEGO

Wystawa klocków LEGO® to fascynująca podróż przez różnorodne światy stworzone z wykorzystaniem tych kultowych klocków. Pięć ekscytujących stref – Ziemia, Woda, Powietrze, Kosmos oraz Strefa Zabawy – zaprasza do odkrywania unikalnych modeli. Travelling Bricks to nie tylko wystawa, ale również spotkanie z dziełem ponad 20 artystów, którzy poświęcili tysiące godzin na rekonstrukcję epok, tworząc prawdziwe arcydzieła przy użyciu klocków LEGO. Poznaj krainę kreatywności i nieograniczonych możliwości, gdzie wyobraźnia nie ma granic! Strefa Zabawy Klockami to idealne miejsce dla wszystkich, bez względu na wiek, aby swobodnie wyrazić swoją kreatywność. Wystawa przedstawia 120 mistrzowsko wykonanych modeli 60 zachwycających scenach. 

Atrakcje dla dzieci w Warszawie – Garden of Lights

Garden of Lights  przeniesie Cię do urokliwego świata kreskówkowych postaci, zwłaszcza tych, które pamiętasz z beztroskich dni dzieciństwa. Ekspozycja potrwa od 27 października do 3 marca. Najnowsza wystawa w całości jest poświęcona Smerfom i  z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń, zwłaszcza najmłodszym. Dzieci będą zachwycone angażującą ekspozycją oraz będą mogły uczestniczyć w interaktywnych grach z nagrodami. 

Motywem przewodnim ogrodu świateł jest ekologia i zrównoważony rozwój. Podczas spaceru można podziwiać wyjątkowe lampiony, poznać ciekawostki na temat zrównoważonego rozwoju. Można wziąć również udział w grach edukacyjnych, które zaangażują całą rodzinę. 

W trakcie spaceru można zobaczyć między innymi słynną wioskę Smerfów, gdzie można spotkać się z Papą Smerfem. Tunele świateł, koncert meteorytów, a także wiele innych fantastycznych atrakcji rodem z baśni czeka tam na odwiedzających, a Urokliwy Las jest pełny niezwykłych postaci!

Spektakl w Bohema House Teatr Ekologiczny dla dzieci

Teatr Ekologiczny prezentuje spektakle, które nie tylko imponują widowiskowymi efektami, ale również mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej. Na scenie występują wybitni artyści, w tym akrobaci, tancerze, muzycy i aktorzy, którzy zachwycą publiczność w każdym wieku. Spektakle takie jak „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle”, „Magia recyklingu” czy „Calineczka. Magia tkwi w naturze” przenoszą dzieci do magicznego świata.

Odkryj niebo Kopernika w Centrum Nauki Kopernik!

Planetarium w Centrum Nauki Kopernik to miejsce godne poświęcenia uwagi. Tam dzieci nie tylko podziwiają wspaniałe efekty wizualne i dźwiękowe, ale także mają okazję poszerzyć swoją wiedzę w wielu dziedzinach nauki. Lekcje pod gwiazdami nie tylko inspirują, ale także przenoszą zdobytą wiedzę do szkolnej rzeczywistości. Dzięki interaktywnym prezentacjom na żywo, lektorzy angażują młodych uczestników w obserwacje kosmicznych obiektów, podróże przez niezmierzoną przestrzeń kosmiczną oraz opowiadanie o najnowszych odkryciach w dziedzinie astronomii.

Oprócz zagadnień astronomicznych, prezentowane są mity i legendy związane z konstelacjami, fascynujące zagadnienia matematyczne, a także tematy z zakresu biologii, takie jak narodziny życia na Ziemi. Uczniowie mają również szansę zgłębić tajniki geografii, ucząc się, jak określać kierunki świata czy obserwować zmiany pór roku widziane z kosmicznej perspektywy.

Warszawa oferuje znacznie więcej ciekawych miejsc do odwiedzenia dla dzieci i dorosłych, każdy znajdzie tu coś dla siebie. A może ty znasz atrakcje turystyczne o których nie słyszeliśmy?

Zobacz również:

Atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku – Turystyczny przewodnik

Kraków atrakcje dla dzieci – poznaj je wszystkie!

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Białymstoku

Udostępnij

O autorze

Cześć! Moja praca jest zarówno obowiązkiem jak i przyjemnością. Jestem przewodnikiem wycieczek turystycznych na obszarze Małopolski. Swoich turystów oprowadzam zarówno po miejskich historycznych zaułkach jak i wędruję z nimi po otwartych naturalnych terenach. W domu wraz z żoną wychowujemy trójkę naszych dorastających już dzieci – Gośkę, Adriana i Aleksego. Bałagan, tony prania i ciągłe przekrzykiwanie się dzieci nie są już mi straszne. Wszystko da się ogarnąć!