od 0kg do 18kg

Ostatnio przeglądane

Informacje

Jane Gravity Isize 0-18kg. Isofix

Brak przewoźników dla tego produktu.

1 889,00 zł

Więcej informacji

Fotelik Jane Gravity i size 0-18kg.

 • Montaż fotelika za pomocą Isofix'u

 • Anty-obrotowa noga wspierająca

 • Fotelik mocowany jest za pomocą Isofix'u

 • Zintegrowane pasy

 • Synchroniczna regulacja zagłówka

 • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa

 • Fotelik posiada regulację pochylenia siedziska jedną ręką.

 • Fotelik można zamontować zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Obracany o 360 stopni co bardzo ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka.

Od narodzin do około 4 lat dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy, zgodnie z normami. Dziecko wożone tyłem do kierunku jazdy przynajmniej do 15 miesiąca życia podróżuje dużo bezpieczniej. Przodem do kierunku jazdy dziecko może jeździć ok około 15 miesiąca chociaż zaleca się wożenie dziecka jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy.

I-SIZE to nowa regulacja, odnosząca się do bezpieczeństwa przewożenia dzieci w samochodach. Powstała w odpowiedzi na liczne zarzuty rodziców względem aktualnej normy ECE R-44, głównie w kwestii zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Regulacja I –Size ma to zmienić.

I-SIZE to nowa europejska szeroka regulacja UNECE. Dotyczy ona bezpieczeństwa w zakresie procedury homologacyjnej systemów przytrzymujących dla dzieci. Regulacja została opracowana specjalnie dla fotelików i nosidełek dla niemowląt ISOFIX. Poniżej zostały przedstawione zasadnicze zmiany, jakie zaczną obowiązywać wraz z wdrożeniem nowej regulacji.

STANDARD PRZEWOŻENIA DZIECI - WIEK
nowa procedura wprowadza zmiany do standardów przewożenia dzieci poniżej 15 m-ca życia określa klasyfikację ze względu na wzrost dziecka, a nie wagę.

 • SPOSÓB MOCOWANIA
  za pomocą systemu ISOFIX, oraz powszechna aprobata dla Nogi Podtrzymującej i TOP Tether)

 • ZASTOSOWANIE
  montaż tyłem do kierunku jazdy do osiągnięcia przez dziecko 15 miesiąca życia

 • ULEPSZENIA
  Obejmuje nowe testy dot. uderzenia bocznego

 • WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO

a) nakaz jazdy tyłem do kierunku jazdy do 15 m-ca – gwarantuje lepszą ochronę szyi i głowy. Silne uderzenia przednie są rozprowadzane wzdłuż obszaru tylnej części fotelika, znacznie zmniejszając obciążenie szyi i głowy.

b) ochrona bocznej strefy zgniotu - regulacja narzuca rodzaj zabezpieczenia zapobiegającego obrażeniom ciała dziecka w razie kolizji bocznej,

 • ŁATWOŚĆ MONTAŻU

a) system ISOFIX – regulacja zachęca do stosowania systemu ISOFIX, niwelując ryzyko nieprawidłowego montażu, montaż oparty na prostej procedurze – „połóż i kliknij”, nie wymagającej montażu za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa,

b) system oparty na wzroście- do 15 m-ca - określenie wieku do 15 m-cy- zapobiega przedwczesnemu przesadzeniu dziecka do większego fotelika i zmianę kierunku jazdy z tylnej na przodem do kierunku jazdy, w precyzyjny sposób określa czas zmiany fotelika ułatwiając rodzicom wybór.

Regulacja I-size ma być wdrożona od roku 2018, a do tego czasu nadal obowiązującą jest aktualna ECE R-44. Dzięki własnemu Laboratorium oraz dewizie marki Jane „ Więcej niż jest wymagane” foteliki JANE spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i normy prawne.
Laboratorium Jané zostało unowocześnione, dzięki zastosowaniu wszelkich rozwiązań technologicznych wymaganych do realizacji testów opisanych regulaminie „I-size. Unowocześnienia te zaowocowały wprowadzeniem modelu fotelika z nowym, specjalnym protokołem testowym dla zderzeń bocznych - JANE GRAVITY. Wdrożone zostały także nowe specyfikacje w zakresie systemu Isofix. Wprowadzenie manekinów z nowej serii Q stanowi zwieńczenie całego procesu renowacji i przystosowywania naszego laboratorium do najnowszych wymogów, po raz kolejny plasując je wśród najbardziej zaawansowanych specjalistycznych laboratoriów testowych na świecie.

                                      Do wszystkich fotelików Jane uruchomiono wymianę powypadkową.

                                 25 Inne produkty w tej samej kategorii: